Brīvie Radikāļi

Jūs visticamāk esat dzirdējuši par bieži pieminētiem brīvajiem radikāļiem, un jūs, iespējams, labi zināt, ka tie ir kaitīgi jūsu sistēmai un ādai. Ir daudzi faktori, kas veicina brīvo radikāļu veidošanos: piesārņojums, tabaka, pārtikas pārstrādes produkti, cukurs, saules stari, stress ... Bet vai jūs tiešām zināt, kas viņi ir, kas izraisa tās un kā jūs varat ar tiem cīnīties? Rūpīgi izlasiet, un palīdziet sev izvairīties no priekšlaicīgas novecošanas!

MAZLIET ĶĪMIJAS

Sāksim ar dažiem pamatjēdzieniem: mūsu šūnas veidojas, apvienojot neskaitāmu molekulu daudzumu; molekulas ir atomu grupas; un atomi veidoti no protoniem, neitroniem un elektroniem.

Brīvais radikāls ir atoms, vai to grupa, kas zaudēja elektronu un tāpēc ir nestabils. Lai atjaunotu savu zaudēto stabilitāti, ļoti ātri un vienkārši tas ņem vajadzīgo elektronu no citu molekulu atomiem. Ta saucamie "upuri" pārvēršas brīvajos radikāļos un dodas aplaupīt elektronus no citām tuvākajām atomiem. Tas var izraisīt ķēdes reakciju, kas pazīstama kā oksidatīvais stress - ņemot elektronus no molekulas, tas oksidē molekulu.

JŪSU VESELĪBAS UN ĀDAS IENAIDNIEKI

Mūsu bioloģiskas aizsardzības mehānismi nespēj neitralizēt tik daudz brīvo radikāļu, viņi galu galā ietekmē mūsu šūnas un sabojā tos. Tie pārtrauc darboties pareizi un rezultātā var rasties priekšlaicīga novecošana un pat dažas slimības, piemēram, vēzis, katarakta vai ateroskleroze.

ANTIOKSIDANTI IZGLĀBĀS

Mūsu ķermenis cīnās ar brīvajiem radikāļiem nepārtraukti izmantojot spēcīgu ieroci: antioksidantu aizsardzību. Šos veselības aizsargus var veidot mūsu ķermenis (fermenti), vai iegūt tas caur pārtiku. Dažas vielas, piemēram, A, C un E, beta karotīnu, flavonoīdus, utt.., spēj bloķēt oksidāciju, un ir vairāki pētījumi, kas parāda, ka tie ir visefektīvākā aizsardzība pret šūnu novecošanu un reģeneratīvām slimībām. Tāpēc pārliecinieties, ka jūsu uzturs ir ļoti bagāts ar augļiem un dārzeņiem (un zaļo tēju!). Palieciet jauni ilgāk!

VISEFEKTĪVĀKĀ AIZSARDZĪBA

Turklāt, jūs varat arī aizsargāt ādu, dodot tai antioksidantus tieši. Pārliecinieties, ka jūsu kosmētika ietver atbilstošu komponentu koncentrāciju.

JŪSU ĀDAS SKAISTUMA 5 AIZBILDŅI

Interesanti
jauns
Arhívs
seko mums
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square